Aktuálne zabezpečujú komín, dokončili búranie sadrokartónových konštrukcií. V lete pokračujú vo dvore na Kúpeľnej ulici
Do zámeru obnovy legendárnych bratislavských kúpeľov Grössling z roku 1895 v Bratislave-Starom Meste patrí aj zachovanie kúpeľného komína, ktorý je vysoký 38 metrov. Postavili ho v roku 1914, bola pod ním kotolňa a v tých časoch patril k najvyšším stavbám v meste. TREND sa bol pozrieť vo verejnosti neprístupných priestoroch kúpeľov.
Tie sú mixom historickej architektúry aj dostavieb a prestavieb kúpeľov a neskôr banky, ktorá tam sídlila. Stali sa známymi predovšetkým ako verejné kúpele s miestnosťami s historickými bazénmi. Tie si dodnes zachovali secesnú atmosféru napriek tomu, že v nich už nie sú pôvodné obkladačky. Dýcha na návštevníka od chvíle, keď vstúpi do priestoru plavárne a bazénov na sedenie. Ľahko si ju predstaviť aj pri vstupe z Medenej ulice, v priestore so štukatúrou, ktorej eleganciu využila neskôr banka.
Okrem ikonického bazéna je možné vo vnútorných priestoroch nájsť aj krásne secesné umývadlo, ktoré zostane zachované. Ďalej si pozorný návštevník všimne viac ako sto rokov staré tehly so značkou, ktoré tiež rozprávajú svoj príbeh, a nad bazénom historické klimatizačné zariadenia z druhej polovice 20. storočia či vane na vodnú terapiu.
Starý komín
Kvôli okolitými budovám komín veľmi nevyčnieva a nepriťahuje záujem chodcov. Aktuálne a určite ešte niekoľko týždňov môžu však zvedavci vidieť pracovníkov firmy ako vo výške špárujú maltou priestory medzi tehlami 107-ročného komína. Treba ho zabezpečiť pre budúcnosť, pretože čas urobil svoju prácu.
„Komín už nebude obnovený pre svoju pôvodnú funkciu, bude súčasťou identity kúpeľov a v realizácii podľa návrhu aj oveľa viac viditeľný ako dnes,“ uviedla pre TREND Marcela Glevická z Metropolitného inštitútu Bratislava (MIB). Ten spolu s magistrátom stojí za obnovou chátrajúcich kúpeľov na moderný multifunčný mestský priestor. Je tam naplánovaná pobočka Mestskej knižnice, kaviareň, verejné priestory, vytvorenie parčíka na Medenej ulici.